CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI 2022/2023

Klasa 1d bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki". To już czwarta edycja, która jest koordynowana w naszej szkole przez Panią Sylwię Waligórę. Tegoroczna edycja pod kryptonimem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Projekt doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.
Cele projektu:
-rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
-rozwijanie aktywności czytelniczej,
-doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
-zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
-pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji,
-integracja zespołu klasowego,
-współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.