KREDKA DLA KENII - III EDYCJA

Projekt KREDKA DLA KENII powstał spontanicznie w roku 2020. Nawiązaliśmy kontakt z jedną ze szkół podstawowych na południowym wybrzeżu Kenii i postanowiliśmy, że tam zaczniemy swój projekt. Szkoła nazywa się MWABUNGO i jest jedną z wielu szkół w Kenii zmagającej się z ogromnymi trudnościami.
W ramach projektu KREDKA DLA KENII kontynuujemy akcję pomocową dla szkoły Mwabungo. W tym roku udało nam się zakupić kilka piłek dla uczniów. Dzięki wsparciu darczyńców wysłaliśmy paczkę z artykułami papierniczymi tj. długopisy, ołówki, kredki, gumki, strugaczki, plastelinę. Odbyły się tam również zajęcia plastyczne z wykorzystaniem tych artykułów.
W szkole uczy się około sześciuset uczniów, w dwunastu pomieszczeniach, a klasy liczą około pięćdziesięciu uczniów.
W tym roku chcemy kontynuować zbiórkę na zakup piłek do siatkówki i piłki nożnej oraz na wysyłkę artykułów papierniczych. Zorganizowana została zrzutka, na którą można wpłacać pieniądze https://zrzutka.pl/ey85z4 Akcja zbierania funduszy na wysyłkę paczki z piłkami i artykułami papierniczymi trwa do końca czerwca 2023 roku. Więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na fan page Kredka dla Kenii na FB.
Kredka dla Kenii cieszy się dużym zainteresowaniem, łączy ze sobą wiele elementów tj. edukacyjny (konkursy plastyczne , wiedza o krajach partnerskich), językowy (prace wykonywane z użyciem najczęściej języka angielskiego), społeczny (uwrażliwia uczniów na trudności dzieci z trzeciego świata, łączy społeczności szkolne tj. uczniów, rodziców i nauczycieli) oraz promuje szkoły. W akcji bierze kilka szkół z powiatu bielskiego.