SKKT

W naszej szkole działa Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne.

Podstawowym narzędziem pracy SKKT są wycieczki, podczas których uczniowie obcują bezpośrednio z zabytkami kultury, sztuki, z przyrodą, a także uczą się historii. Proces tak rozumianej edukacji poznawczej pozwala na bogatszą i bardziej owocną edukację dzieci  i młodzieży. Wycieczki, a także rajdy, zloty, prelekcje przybliżają młodym piękno ziemi ojczystej. Zmaganie się natomiast z trudami wycieczek kształtuje osobowość.

Koło organizuje różnorodne imprezy turystyczne, krajoznawcze, rekreacyjne i sportowe. Wszelkie inicjatywy SKKT spotykają się z dużym zainteresowaniem uczniów i Rodziców, którzy świetnie się bawią, integrują i przeżywają wspólnie wiele turystycznych przygód.

Imprezy i wycieczki odbywają się w soboty.

Zapisy do Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego u opiekunów: pani Lidi Białek oraz pani Alicji Lichoń.