JOB SHADOWING-PREZENTACJA

W dniu 17 stycznia 2024 roku uczestniczki job shadowing w FREIE WALDORFSCHULE w Dreźnie, panie Małgorzata Frosztęga oraz Lidia Zborowska podzieliły się z gronem pedagogicznym swoimi spostrzeżeniami na temat szeroko pojętego funkcjonowania szkoły waldorfskiej.

Uczestniczki job shadowing miały okazję uczestniczenia w lekcjach m.in. historii, języków obcych, muzyki ale również zaznajomienia się z bazą dydaktyczną szkoły-doskonale wyposażonymi pracowniami:stolarską, ceramiczną czy muzyczną.

Panie Małgorzata Frosztęga oraz Lidia Zborowska w trakcie swojej prezentacji przedstawiły swoje obserwacje na temat sposobu organizacji procesu nauczania szkoły waldorfskiej(m.in. zakaz korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych zrówno dla uczniów jak i dla nauczycieli), ciekawych metod prowadzenia lekcji, kładących nacisk na zaangażowanie uczniów oraz ich odpowiedzialność za proces nauczania, a co za tym idzie swój rozwój jako osoby w ujęciu holistycznym.

Nauczyciele naszej placówki z uwagą wysłauchali relacji z pobytu w Dreźnie-jesteśmy przekonani, że poznanie innego spojrzenia na procesy edukacyjne zachodzące w szkole przyczyni się do rozwoju naszej placówki.

JOB SHADOWING W FREIE WALDORFSCHULE -PREZENTACJA