***

Szkoła Podstawowa nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej. Należy do najbardziej przestronnych budynków na terenie miasta. Szerokie korytarze i rozległe hole sprzyjają swobodzie poruszania się, a duże okna pozwalają na właściwe doświetlenie pomieszczeń lekcyjnych, co pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci. Budynek dodatkowo dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy zewnętrzne,  windy). Naszą chlubą są klasy integracyjne, które w Zespole funkcjonują już od wielu lat, pozwalając na przygotowanie dzieci niepełnosprawnych do dorosłego życia.

Pozytywną przestrzeń buduje również profesjonalna opieka nauczycieli - specjalistów. Doskonała baza dydaktyczna zapewnia odpowiednie możliwości do realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego. Szkoła posiada nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, hale sportowe, 2 kryte baseny (w tym jeden po pełnej modernizacji), salę do gimnastyki korekcyjnej, salę terapii sensorycznej. W szkole funkcjonuje świetlica, otwarta od 7.00 do 16.30, biblioteka z czytelnią, sala kinowa oraz trzy sale audiowizualne. Zaplecze gastronomiczne w postaci kuchni, stołówki i bufetu gwarantuje swobodny dostęp do posiłków podczas pobytu uczniów w szkole. Dysponujemy także placem zabaw, dużym boiskiem wraz z przyległymi zewnętrznymi obiektami sportowymi i ogrodem dendrologicznym. Teren szkoły jest ogrodzony i wyposażony w zabezpieczenia w postaci monitoringu zewnętrznego, a także objęty dodatkowo fizycznym dozorem w godzinach nocnych. W szkole funkcjonują karty elektroniczne dla uczniów oraz pracowników szkoły, co ogranicza dostęp osób niepowołanych do budynku i zapewniła uczniom jeszcze większe bezpieczeństwo. Dodatkową zaletą szkoły jest nauka w systemie jednozmianowym. Społeczność Zespołu tworzy niepowtarzalny klimat szkoły, który jest przyjazny każdemu dziecku, a uczniowie naszej szkoły potrafią współdziałać ze sobą. Oferujemy naukę pod okiem doświadczonej, profesjonalnie przygotowanej kadry nauczycielskiej, opiekę pielęgniarki szkolnej oraz zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym specjalistów od rewalidacji ruchowej, logopedii, surdopedagogiki, tyflopedagogiki, oligofrenopedagogiki. Proponujemy dzieciom: naukę pływania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, różnorodne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w świetlicy szkolnej, a także zajęcia dodatkowe - pozalekcyjne.