SZKOLNY DORADCA ZAWODOWY

W marcu i kwietniu w bielskich szkołach ponadpodstawowych odbywają się tak zwane Dni otwarte. W tym dniu młodzież i nauczyciele z każdej szkoły oprowadzają kandydatów, odpowiadają na pytania, organizują ciekawe zajęcia i inne atrakcje. Warto skorzystać z tej okazji. Poniżej link do strony, na której znajdują się terminy tych wydarzeń. Jeżeli jakaś szkoła nie została ujęta w tym terminarzu, to trzeba samemu na stronie danej szkoły poszukać informacji(tabela zawiera tylko szkoły państwowe).

eduportal.bielsko.pl/dni-otwarte-w-szkolach-ponadpodstawowych

Poniżej zamieszczam rozporządzenie MEiN z dnia 18.11.2022  w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów. Są w nim zawarte wszystkie informacje dotyczące przeliczania ocen/ punktów, przyznawania punktów za udział w różnego rodzaju zawodach, konkursach w zależności od poziomu i rangi tych zawodów/konkursów.

ROZPORZĄDZENIE MEiN Z DNIA 18.11.2022.