DZIEŃ EUROPEJSKI

W dniu 22.04.2022 roku w naszej szkole uczniowie mieli nie lada gratkę...

Nauczyciele zorganizowali dla Nich "wycieczkę" do czterech państw w Europie. Były to Polska, Ukraina, Hiszpania oraz Rumunia. Uczniowie z klas turystycznych oprowadzili młodsze dzieci po najciekawszych zaułkach wspomnianych krajów, opowiadając o nich w bardzo ciekawy i barwny sposób. W szkole pojawiły się także plakaty, wykonane przez uczniów ze starszych klas, dzięki którym mogliśmy "przenieść" się do malowniczych uliczek Barcelony, Warszawy, Bukaresztu oraz Kijowa... Nasi uczniowie mogli także obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane specjalne dla nich, a dotyczące najciekawszych zabytków Salamanki. Pedagodzy podzielili się również swoimi uwagami na temat podobieństw i różnic między systemami edukacji w Polsce i Rumunii. Wspomnieli także o lokalnych potrawach  i smakołykach. Niektóre z nich uczniowie mogli degustować w kawiarence szkolnej.

Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu dań oraz innych atrakcji,
serdecznie dziękujemy.