Special Educational Needs - szkolenie Rady Pedagogicznej ZSO im.Armii Krajowej

27 listopada odbyło się przeprowadzone przez panią Małgorzatę Jagiełło- Józieńko szkolenie Rady Pedagogicznej ZSO dotyczące uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiały zaprezentowane podczas spotkania  pochodziły z kursu zorganizowanego w Portsmouth w ramach I mobilności kadry nauczycielskiej programu PO WER "Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej", w którym brało udział 6 nauczycieli naszej szkoły.

Pani Małgorzata Jagiełło- Józieńko zaprezentowała Radzie Pedagogicznej najważniejsze kwestie  poruszone podczas kursu w Wielkiej Brytanii, wspominając między innymi o:

- różnicach i podobieństwach pomiędzy Wielką Brytanią a Polską w kwestii pracy z uczniem z SEN,

- statystykach dotyczących uczniów z SEN w Wielkiej Brytanii,

- zasadach  pracy z uczniem niedosłyszącym,

- nowej w polskich realiach jednostki chorobowej-  dyspraksji,

- przemocy i prześladowaniu rówieśniczym w szkole oraz cyberprzemocy.

Szkolenie było jednym z działań zaplanowanych w założeniach projektu PO WER,
realizowanego w naszej szkole od października 2018 roku.