BAJARZ ROKU

XV Miejski Ogólnoszkolny Konkurs pt.” BAJARZ ROKU”

organizowany przez:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej reprezentowany przez mgr Danutę Pobudkiewicz, mgr Dorotę Szymecką, mgr Annę Duraj-Micor, mgr Alicję Jabłońską oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Bielsku-Białej.

Celem organizatorów jest kształtowanie wśród młodzieży świadomego i wartościowego sposobu posługiwania się językiem. Ta umiejętność coraz szybciej zanika. Musimy więc szczególnie ją pielęgnować i uświadamiać młodym ludziom, że "granice mego języka oznaczają granice mego świata".

(L. Wittgenstein)

I etap - szkolny

- za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialni są bibliotekarze we współpracy z nauczycielami języka polskiego;

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów:

- szkół podstawowych, klas 4-8,

- licealistów i uczniów technikum, klas 1-2.

do 17 września uczniowie zgłaszają swój udział w konkursie, podając autora i tytuł jednego tekstu (legendy, bajki, podania, mitu…), który ma być o p o w i e d z i a n y;

do 24 września szkoły powinny przeprowadzić I etap konkursu;

czas występu uczestnika: 4 do 5 minut;

- do 30 września należy nadesłać zgłoszenia uczestników etapu międzyszkolnego (maksymalnie po dwóch z każdej grupy wiekowej etapu szkolnego);

- karta zgłoszeń (wzór poniżej): imię, nazwisko ucznia, dane nauczyciela prowadzącego, szkoła, tytuł i autor opowiadanego tekstu i ilość otrzymanych punktów (uczeń powinien opowiadać ten sam tekst, co podczas etapu szkolnego). Ze względu na wysoki i wyrównany poziom organizator przypomina o bezwzględnym przestrzeganiu czasu wystąpień i o doborze tekstu do kategorii szkół.

Adres organizatorów:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej

w Bielsku-Białej ul. Sternicza 4

z dopiskiem „Bajarz Roku”

II etap - międzyszkolny

- II etap - 6 października 2021 r. Planowane rozpoczęcie przesłuchań – godz. 8:30.

Ocenianie uczestników w kategoriach wiekowych:

- klasy 4-7 SP,

- klasy 8 SP i 1-2 szkoły średnie.

Punktacja obowiązująca w obydwu etapach:

- warstwa językowa - 0-10 pkt.,

- walory aktorskie - 0-5 pkt.,

- ocena wybranego tekstu - 0-5 pkt.,

- wrażenie ogólne - 0-5 pkt.

Ze względu na pandemię organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie.

U W A G A!

ZGOSZENIA MOŻNA PRZESYŁAĆ PRZEZ INTERNET NA ADRES: [email protected]

Informacja o konkursie: tel. 33-811-92-21 w. 11.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły www.sp36.eduportal.bielsko.pl i towarzystwa www.tnbsp.bielsko.pl oraz ich witrynach społeczno-kulturalnych.

KARTA ZGŁOSZENIOWA