Konkurs "Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły"

Konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych

"Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły"

Jedną z ważniejszych chwil w życiu każdego ucznia jest pierwszy dzień w szkole. To właśnie ten czas kiedy Pierwszoklasista rozpoczyna nowy etap w swoim życiu, a zarazem przechodzi poważny sprawdzian samodzielności. Czas w szkole to nie tylko nowe znajomości, poznawanie świata, ale zdobywanie nowych kompetencji. Dlatego tak ważne jest uświadomienie na samym początku tej drogi, jakie znaczenie ma Bezpieczeństwo na drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Ważnym elementem jest zapoznanie uczniów z wszelkimi niebezpieczeństwami, jakie mogą zdarzyć się w trakcie drogi do szkoły, jak również utrwalenie zasad bezpieczeństwa na drodze. Zapraszam do udziału w konkursie wszystkie klasy pierwsze. Bądź bezpieczny na drodze.

Organizator konkursu: mgr Iwona Kohut

Cele konkursu:

⦁ Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

⦁ Utrwalenie wiadomości wśród najmłodszych konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego poprzez różne techniki plastyczne.

⦁ Rozwijanie kreatywnego myślenia wśród dzieci.

⦁ Znajomość podstawowych znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły.

⦁ Promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach.

⦁ Wspieranie działań edukacyjnych w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Organizacja i przebieg konkursu:

⦁Konkurs skierowany dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej

⦁ Dzieci wykonują pracę plastyczną dowolną techniką plastyczną podczas zajęć plastycznych w szkole.

⦁ Wymagany format pracy to A4

⦁ Każda praca na odwrocie powinna posiadać: imię, nazwisko autora oraz klasę. Prace niepodpisane nie będą brane pod uwagę.

⦁ Wychowawcy składają prace plastyczne w terminie do 27 września 2022r.

⦁ Pod uwagę będzie wzięta: tematyka pracy, estetyka oraz pomysłowość prac.

⦁ Dla autorów najładniejszych prac i najciekawszych prac czekają dyplomy i nagrody.

Serdecznie zapraszam! Bądź bezpieczny na drodze.
mgr Iwona Kohut