NAUKA STACJONARNA - WYTYCZNE MEiN , MZ , GIS

30-05-2021 22:40 2020/2021

Od 31 maja br. wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkołach. Aby powrót do szkół był bezpieczny, MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:

- organizacja zajęć w szkole,
- higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni,
- gastronomia,
- postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

WYTYCZNE MEiN, MZ I GIS