OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 29 września.
W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia z dziećmi z klas 1 d i 1 a SP. Uczniowie z wychowawczyniami, p. Sylwią Waligórą, Karoliną Żłobińską i Iwoną Kohut, obejrzeli wystawkę poświęconą Janinie Porazińskiej w rocznicę urodzin oraz nowości (książki z darów). Bibliotekarki przeczytały uczniom utwory pisarki: pani Danusia - "Kozuchę Kłamczuchę", pani Ania - fragmenty "Pamiętnika Czarnego Noska".

Tego dnia uczniowie ZSO im. AK czytali na głos w czasie lekcji języka polskiego oraz religii: "Króla Olch" Goethego (2 b LO z p. Gabrielą Zając i p. Beatą Ścieżką-Żelezik), "Chłopców z Placu Broni" (5 c z p. Beatą Ścieżką-Żelezik), urywki "Pisma Świętego" (8 b z ks. Włodzimierzem Caputą), "Dżumę" (młodzież z 4 b LO na zajęciach indywidualnych), fragmenty książki "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2 a SP z p. Bożeną Roczyną), lekturę "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" (2 b z p. Magdaleną Pelikan-Wandzel).
30 września w bibliotece klasie 1 c SP została zaprezentowana "Kozucha Kłamczucha".
Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku.