PIĄTKA DLA EKOLOGII W BIELSKU-BIAŁEJ - ZADANIE 4. WYCIECZKA

8 kwietnia 2022 roku uczniowie z klas 5a, 5b i 5c uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej. Odwiedzili Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej, gdzie zapoznali się ze stałą ekspozycją, ukazująca florę i faunę beskidzkich lasów. Zobaczyli preparaty zwierząt, modele roślin oraz makiety przedstawiające historię terenu. Ponadto piątoklasiści sprawdzili, jak czuje się borsuk w swojej norze i posłuchali gadającego drzewa. Podziwiając dioramy, wysłuchali informacji o każdym zwierzęciu i roślinie, a także dowiedzieli się czegoś o historii Nadleśnictwa Wisła, o świerku istebniańskim, martwym drewnie i wielu innych ciekawych zagadnieniach. Uczniowie zwiedzali także Małe Muzeum Świerka zlokalizowane na Szkółce Wyrchczadeczce, w którym zebrano materiały naukowe i historyczne związane ze świerkiem pospolitym. Ponadto obejrzeli eksponaty związane z historią i kulturą Beskidu Śląskiego. Na terenie szkółki uczniowie zwiedzali specjalną Wolierę Pokazową Głuszców, w której przez lustra weneckie zajrzeli do środka, nie narażając tych płochliwych ptaków na niepotrzebny stres. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanych w naszej szkole zadań konkursowych. Dostarczyła dzieciom nie tylko wiedzy o otaczającym nas ekosystemie, przede wszystkim uwrażliwiła na piękno przyrody.