"PODNOSZENIE KOMPETENCJI KADRY DROGĄ DO ROZWOJU SZKOŁY"

14-09-2021 16:44 2021/2022 Wydarzenia

Pierwsza, dziewięcioosobowa grupa nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej wróciła z dwutygodniowego kursu, poświęconego wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatyczno-komunikacyjnych z elementami pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Kurs miał miejsce w Salamance w Hiszpanii, w całości został sfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój “Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Poznane w trakcie kursu aplikacje i narzędzia z pewnością poszerzą warsztat pracy nauczycieli, przyczyniając się do uatrakcyjnienia zajęć oraz wzbogacenia oferty edukacyjnej naszej placówki.

Kurs w Salamance został zrealizowany w ramach projektu pt. “Podnoszenie kompetencji kadry drogą do rozwoju szkoły”. Wyjazd następnej grupy nauczycieli na zajęcia w Hiszpanii planowany jest na pierwszy tydzień ferii zimowych.

Dodatkowo, dwie nauczycielki już w najbliższą sobotę, 19 września 2021 roku, wyjeżdżają po nowe doświadczenia zawodowe do zaprzyjaźnionej szkoły w Rumunii na job shadowing.

Jesteśmy przekonani, że owocna międzynarodowa współpraca korzystnie wpłynie na działania i inicjatywy podejmowane w naszej placówce.