PRZYŁAPANI NA CZYTANIU 2022 - KONKURS CZYTELNICZO-FOTOGRAFICZNY

Biblioteka ZSO im. AK w Bielsku-Białej ogłasza konkurs

„Przyłapani na czytaniu”.

Zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów fotografii, kochających czytać do nadsyłania zdjęć promujących pasję czytania widzianą okiem obiektywu.

Celem konkursu jest:

– rozwijanie i wizualizowanie pasji czytania i miłości do książek,

– promowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu, rozwoju zainteresowań, dialogu
ze światem i wyrażania emocji,

–  promowanie fotografii wśród uczniów,

– prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.

Czekamy na zdjęcia, których tematyką jest osoba (kolega, koleżanka, członek rodziny) „przyłapana” na czytaniu książki, np. w autobusie, parku, szkole, domu itp.

Prosimy o przesyłanie fotografii (1 zdjęcie w formacie JPG o pojemności do 10 Mb) przez mobiDziennik:

a.    klasy I-III – do pani Sylwii Waligóry,

b.    klasy IV-VIII – do pani Danuty Pobudkiewicz,

c.     klasy I-III LO – do pani Anny Duraj-Micor.

Konkurs trwa do 8 maja 2022 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 maja 2022 r.

Kryteria oceny:

1. Zgodność z wymogami technicznymi.

2. Zgodność z tematyką.

3. Zgodność z celami konkursu.

4. Wrażenia estetyczne jury.

Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje niniejszy regulamin, oraz zapewnia, że:

a.  posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy,

b.  nie narusza praw autorskich osób trzecich,

c.  nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały przedstawione na zdjęciu oraz innych dóbr prawnie chronionych,

d.  uczestnik posiada zgodę osób biorących udział przy powstawaniu pracy („modeli”, „modelek”)
na wykorzystanie ich wizerunku w zakresie niezbędnym do zgłoszenia i udziału pracy w konkursie oraz publikacji,

e. nie dokonał głębszych zmian w zdjęciach za pomocą programów do obróbki zdjęć, szczególnie zmiany oryginalnej kompozycji przez dodanie lub ujęcie jej elementów zmieniających treść fotografii, dodawania znaków wodnych, imienia i nazwiska, linków oraz ramki.

Przesłanie do Organizatora fotografii konkursowej jest równoznaczne z udzieleniem zgody na jej wielokrotne, nieodpłatne publikowanie na stronach internetowych szkoły podstawowej lub/i LO, wchodzących w skład ZSO im. AK w Bielsku-Białej, oraz ich portalach społecznościowych.

Organizatorki:

Anna Duraj-Micor