SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM ADAMCZYKIEM

28 listopada w Szkole Podstawowej Nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z Mikołajem Adamczykiem z Bielska- Białej, który jako 6-latek w 2022 roku zdobył zimą Everest Base Camp 5364 m n.p.m i jest najmłodszą osobą na świecie, która tego dokonała. Do osiągnięć chłopca zalicza się także zdobycie Annapurna Base Camp 4130 m n.p.m. Na jego koncie jest więcej wysokogórskich szczytów niż zdobył niejeden dorosły.

Podczas spotkania tata chłopca, Łukasz Adamczyk opowiedział uczniom o przygotowaniach do wyprawy i treningach. Dzieci  mogły zobaczyć w filmikach trudne warunki z jakimi zmierzył się Mikołaj. Każdy mógł również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem oraz  odzieżą wykorzystywaną przy tego typu wyprawach.

Spotkanie było dla uczniów bardzo ważną lekcją. Jeżeli mamy marzenia warto sięgać chmur, by je spełniać. Najważniejsze jest, aby działać i dążyć do zamierzonego celu nawet jeżeli droga okaże się trudna.