ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

06-10-2023 12:43 2023/2024 Wydarzenia

Zwierzaki opanowały bibliotekę, są na okładkach i w książkach.

Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony rokrocznie 4 października, trwa u nas prawie cały tydzień. To kolejny projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Już we wtorek bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy 1 b SP z wychowawczyniami. Dzieci wypożyczyły kolejne części podręczników, zwiedziły bibliotekę i wystawę przygotowaną z nowości o zwierzętach, zakupionych w ramach NPRC 2.0. Są to książki do doskonalenia umiejętności czytania, komiksy, opowiadania i powieści oraz wydawnictwa popularnonaukowe. Światowy Dzień Zwierząt uczciła również klasa 2 a SP – uczniowie poznawali ,,Pięć sprytnych kun" Justyny Bednarek. Z kolei 7 a wybrała ,,Wojowników” – „Misję Ognistej Gwiazdy” Erin Hunter. Czytały też dzieci w czytelni. Po materiały i książki do biblioteki zajrzała również 5 c. 6 X opowiadania ze zbioru Renaty Piątkowskiej ,,Mruk" bawiły goszczącą w bibliotece klasę 4 a SP.