ŚWIĘTO DRZEWA

22-10-2019 21:59

Święto Drzewa z Klubem Gaja

„Drzewa dla klimatu” to hasło tegorocznej edycji Święta Drzewa. W ramach tej akcji uczestnicy z całego kraju, z myślą o  ochronie klimatu i różnorodności biologicznej, organizują akcje sadzenia i ochrony.

W tym roku Klub Gaja zorganizował  17. Święto Drzewa w Bielsku-Białej przy Żywieckim Przedmieściu, gdzie utworzone zostały przyjazne zakątki dla owadów.

Uczniowie klasy 5c włączyli się do akcji Klubu Gaja i  zbudowali dla motyli, dzikich pszczół murarek, biedronek, złotooków specjalne schronienia, posadzili  drzewa,  krzewy oraz  byliny miododajne.

Akcji towarzyszył  happening „Dodaj mi skrzydła”. Na specjalnych warsztatach uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia, wykonując kolorowe skrzydła motyli.