Uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości

11-11-2019 23:17

W piątek,8 listopada 2019r. uroczyście obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nasi uczniowie także pamiętają o tej ważnej dacie i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali więc podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Pieśni sprawiły, że wielu z nas zakręciła się w oku łza.

Jednym z najważniejszych punktów tej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów z blisko 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą.