WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

18 maja 2022r. uczniowie z klasy 5a, 5b,5c i 6a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Poznali piękno Doliny Prądnika, formy krasowe, bogatą florę i faunę oraz interesująca przeszłość archeologiczną. Zwiedzili jedną z największych jaskiń Jury Krakowsko – Częstochowskiej o długości korytarzy 454 m - Jaskinię Nietoperzową. W jej wnętrzu uczniowie zobaczyli efektowne nacieki, takie jak m. in. wodospad naciekowy z kropielnicą, ambony oraz olbrzymie kotły wirowe znajdujące się w stropie jaskini. W Muzeum Przyrodniczym im. Wł. Szafera w Ojcowie poznali miedzy innymi prehistorię i procesy, które kształtowały rzeźbę okolic Ojcowa oraz dzisiejszy wygląd Doliny Prądnika. Wiosenne widoki podziwiali z Zamku w Pieskowej Skale. Odwiedzili także Pustynię Błędowską, która jest największym w Polsce i jednym z większych w Europie obszarem lotnych piasków.

FOTORELACJA: