Wyjątkowa lekcja przyrody

Wycieczka uczniów klasy 2a oraz 2c  do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie była okazją do wyjątkowej lekcji przyrody.

Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska licznym gatunkom dzikich zwierząt i poznać, choć trochę, ich zwyczaje oraz środowisko życia.

Oprócz  oglądania egzotycznych zwierząt ( żyrafy, słonie, małpy, pingwiny, wielbłądy, nosorożce, dzikie koty, itd. ) dzieci mogły także zobaczyć wiele ciekawych gatunków drzew, krzewów oraz roślin zielnych.

Chociaż kilkugodzinny spacer licznymi alejkami oraz krętymi nieraz ścieżkami był męczący, to  uśmiech na twarzach uczestników świadczył o ich zadowoleniu i zainteresowaniu tematyką wycieczki.