ORGANIZACJA ŚWIETLICY

Organizacja pracy świetlicy szkolnej
  • Świetlica szkolna jest czynna w godzinach od 7.00 do 16.30
  • Uczniowie klas I-III przyjmowani są do świetlicy na podstawie pisemnych „Kart zgłoszenia dziecka od rodziców lub prawnych opiekunów dziecka" dostępnych w zakładce "zapisy do świetlicy"
  • Z świetlicy mogą także korzystać uczniowie zwolnieni z religii, basenu, a także skierowani do świetlicy z powodu nieobecności nauczyciela bądź korzystający z przewozu.
  • Wychowawcy świetlicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka od momentu jego wejścia na teren świetlicy do momentu odebrania go przez osoby uprawnione.
  • Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do świetlicy.
  • Uczniowie na lekcje oraz zajęcia dodatkowe wychodzą według planu zajęć.
  • Odebrać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice (opiekunowie prawni) lub osoby przez nich upoważnione w wypełnionej „Karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy”.
  • Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zobowiązana jest powiadomić o tym wychowawcę świetlicy.
  • Uczniowie mogą samodzielnie wychodzić do domu, jeżeli posiadają pisemne pozwolenie od rodziców.
  • O wszelkich zmianach dotyczących zmiany trybu odbierania dzieci ze świetlicy rodzice muszą poinformować na piśmie z datą
    i podpisem .
  • Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy. Zachowanie dziecka w świetlicy ma wpływ na jego ocenę z zachowania.
  • Wychowawcy świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas oraz pedagogiem szkolnym celem rozwiązywania ewentualnych trudności wychowawczych.

Podział świetlicy na grupy
Grupa Klasa Wychowawca Sala
I p. Bożena Roczyna
II p. Izabela Iskrzycka
III p. Magdalena Wrucha
IV p. Anna Dulowska
V p. Urszula Pudełko
VI p. Elżbieta Misiak 16
VII p. Magdalena Pelikan-Wandzel
VIII p. Sylwia Waligóra,
***
Ramowy plan dnia świetlicy szkolnej
Godziny Rodzaj zajęć
7.00 - 8.00 Przychodzenie dzieci do świetlicy, dowolne gry, zabawy, zajęcia wg potrzeb
i indywidualnych zainteresowań uczniów
8.00 - 10.00 Gry i zabawy ruchowe, słuchanie muzyki, karaoke, tańce integracyjne,
pląsy, zabawy z chustą animacyjną, malowanie, rysowanie, zabawy
rozwijające twórczą aktywność dziecka.
10.00 - 11.30 Zajęcia rekreacyjne oraz relaksacyjne ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań indywidualnych uczniów.
11.30 - 15.00 Zajęcia przewidziane w tygodniowym rozkładzie zajęć.
Przygotowanie do obiadu - porządkowanie i wietrzenie sali, mycie rąk,
obiad, drugie śniadanie dla dzieci które nie korzystają ze stołówki
szkolnej, odpoczynek poobiedni, zabawy swobodne w kącikach
zainteresowań.
Rozmowy, pogadanki, quizy, gry dydaktyczne doskonalące umiejętność
czytania, pisania, liczenia, utrwalające zasady ortografii,
ćwiczenia rozwijające pamięć, spostrzegawczość, koncentrację uwagi,
sprawność manualną, zajęcia artystyczne, przygotowujące uczniów do
udziału w konkursach i imprezach świetlicowych, udział
w przedstawieniach i akademiach organizowanych na terenie szkoły,
oglądanie programów edukacyjnych, filmów video i bajek.
15.00 - 16.30 Odrabianie lekcji. Swobodne zabawy konstrukcyjne, tematyczne, rozwijające
zainteresowania dzieci, gry towarzyskie, relaks przy muzyce, gry
i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zabawy na placach zabaw,
spacery.
Prace porządkowe i społecznie użyteczne – segregowanie klocków,
kompletowanie gier planszowych, sklejanie opakowań, układanie
zabawek, ustawianie stolików i krzeseł, rozchodzenie się dzieci
do domów, indywidualne rozmowy z rodzicami/opiekunami prawnymi.

Szczegółowy harmonogram świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

***

Szczegółowy harmonogram obiadów, placu zabaw, planszy na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023