MARATON PISANIA LISTÓW

Uczniowie SP36 nie są obojętni na krzywdę i niesprawiedliwość.

26 lutego b.r. odbyło się w naszej szkole pierwsze wydarzenie w ramach Maratonu Pisania Listów pod egidą Amnesty International. Akcja polega na pisaniu listów na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane. Maraton odbywa się na całym świecie i to jest jego największa moc: miliony ludzi wysyła wiadomości w sprawach kilku konkretnych osób. Tak dużej, międzynarodowej akcji nie da się łatwo zignorować – i dlatego działa!

My zdecydowaliśmy się wesprzeć przedstawicieli lokalnej społeczności z Guda Maluyligal - zwanych Wujek Pabai i Wujek Paul, którzy pozywają australijski rząd, aby chronić swoją ojczyznę, kulturę i społeczność przed zmianami klimatu; w przeciwnym wypadku będą zmuszeni opuścić swoją ojczyznę z powodu zagrożenia wywołanego podnoszeniem się poziomu mórz.

Napisane przez uczniów listy zostały wysłane do Premiera Australii za pośrednictwem Ambasady Australii.