Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

„Moje miasto – moja duma. Poznajemy Bielsko-Białą” – podsumowanie innowacji pedagogicznej

07-06-2026 15:53 2025/2026

W naszej szkole zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej pt. „Moje miasto – moja duma. Poznajemy Bielsko-Białą”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań uczniów historią, kulturą oraz najciekawszymi miejscami naszego miasta, a także budowanie poczucia lokalnej tożsamości i dumy z miejsca zamieszkania.

W trakcie realizacji innowacji uczniowie klas 1a i 2c uczestniczyli w wielu ciekawych działaniach edukacyjnych, poznawali historię Bielska-Białej, znane postacie związane z miastem, zabytki oraz lokalne tradycje. Ważnym elementem projektu było spotkanie z rodowitą Bielszczanką, która podzieliła się z uczniami swoimi wspomnieniami i ciekawostkami dotyczącymi miasta.

Podsumowaniem działań było również rozstrzygnięcie konkursu pt. „Za co lubię Bielsko-Białą”. Uczniowie w swoich pracach pokazali, za co cenią swoje miasto oraz które miejsca są dla nich szczególnie ważne i wyjątkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

Realizacja innowacji spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i pozwoliła im jeszcze lepiej poznać oraz docenić nasze miasto.