„Moje miasto – moja duma. Poznajemy Bielsko-Białą” – podsumowanie innowacji pedagogicznej
W naszej szkole zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej pt. „Moje miasto – moja duma. Poznajemy Bielsko-Białą”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań uczniów historią, kulturą oraz najciekawszymi miejscami naszego miasta, a także budowanie poczucia lokalnej tożsamości i dumy z miejsca zamieszkania.
W trakcie realizacji innowacji uczniowie klas 1a i 2c uczestniczyli w wielu ciekawych działaniach edukacyjnych, poznawali historię Bielska-Białej, znane postacie związane z miastem, zabytki oraz lokalne tradycje. Ważnym elementem projektu było spotkanie z rodowitą Bielszczanką, która podzieliła się z uczniami swoimi wspomnieniami i ciekawostkami dotyczącymi miasta.
Podsumowaniem działań było również rozstrzygnięcie konkursu pt. „Za co lubię Bielsko-Białą”. Uczniowie w swoich pracach pokazali, za co cenią swoje miasto oraz które miejsca są dla nich szczególnie ważne i wyjątkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.
Realizacja innowacji spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i pozwoliła im jeszcze lepiej poznać oraz docenić nasze miasto.



