OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. ARMII KRAJOWEJ W BIELSKU – BIAŁEJ

12-11-2019 19:00

Dn. 8 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej miały miejsce uroczyste obchody Święta Niepodległości. Honorowym gościem podczas uroczystości był kapitan Jan Dąmbrowski, uczestnik Powstania Warszawskiego i prezes bielsko-bialskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego delegacja samorządu szkolnego zapaliła znicze i złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą walkę Armii Krajowej o niepodległość Polski. Poczet sztandarowy VI Liceum Ogólnokształcącego wystąpił w ubiorach wzorowanych na mundurach powstańców warszawskich

Następnie odbyła się część artystyczna akademii. W trakcie przedstawienia przypomniano rozbiory Rzeczypospolitej, powstania narodowe, walkę narodu polskiego o utrzymanie tożsamości narodowej, działania Polaków w latach I wojny światowej oraz wydarzenia listopada 1918 r.

Na zakończenie akademii przemówił do młodzieży kapitan Dąmbrowski, zwracając uwagę na znaczenie niepodległości oraz potrzebę kultywowania postaw patriotycznych.

Obchody Święta Niepodległości przygotowali nauczyciele ZSO: mgr Anna Velze, mgr Mariola Zaczyk, mgr Jacek Żyrek i mgr Rafał Kutryba. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego z klas 3 A, 3 B i 2 B oraz Szkoły Podstawowej nr 36 z klas 8 A, 6 B i 5 D.

opracował mgr Rafał Kutryba

Wystąpienie dyrektora ZSO im. AK mgr Doroty Siwik

Scena wywieszenia polskiej flagi na ratuszu po rozbrojeniu żołnierzy austriackich

Goście i widzowie obserwujący przedstawienie