Otwarty Puchar Polski Judo Baltic Cup 2026
W miniony weekend (5–07.06) w Gdyni odbył się Otwarty Puchar Polski Judo Baltic Cup 2026. Turniej miał liczną, międzynarodową obsadę – na matach walczyło aż 2085 judoków z 10 krajów i 198 klubów! 🤯
W tym wielkim święcie sportu nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i wywalczyli następujące lokaty:
3. miejsce – Jagoda Wawak (klasa 3B)
5. miejsce – Kacper Szachłowicz (klasa sportowa 3A)
Jagoda i Kacper na co dzień trenują w Podbeskidzkim Towarzystwie Sportowym „Janosik” pod okiem trenerów Renaty i Marka Wróblów.
Na zdjęciach z naszymi zawodnikami możecie zobaczyć wyjątkowego gościa. To pan Waldemar Legień – żywa legenda polskiego sportu i dwukrotny mistrz olimpijski w judo! Podczas tego Pucharu został on uroczyście uhonorowany nadaniem najwyższego stopnia 9 dan, który uprawnia go do noszenia pasa koloru czerwonego. Spotkanie z takim mistrzem to dla naszych uczniów niesamowita motywacja!
Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom i życzymy wielu walk i turniejów w dobrym zdrowiu!



