ODDZIAŁ SPORTOWY INTERDYSCYPLINARNY (JUDO, LEKKOATLETYKA, GIMNASTYKA, PŁYWANIE)

KLASA SPORTOWA
Z ELEMENTAMI JUDO, GIMNASTYKI, LEKKOATLETYKI I PŁYWANIA

Zapraszamy do zapoznania się z naszym interdyscyplinarnym oddziałem sportowym, który oferuje wyjątkowe możliwości rozwoju psychofizycznego i motorycznego młodych adeptów sportu. Nasz program szkoleniowy obejmuje judo, lekkoatletykę, gimnastykę oraz pływanie (w ramach podstawy programowej), co umożliwia uczniom odkrywanie i rozwijanie swoich predyspozycji sportowych w różnych dyscyplinach.

Oto dlaczego warto wybrać naszą klasę sportową:

1. Ukierunkowany program szkolenia: Nasz program szkoleniowy został starannie opracowany, aby umożliwić uczniom rozwój w wybranych dyscyplinach sportowych. Dzięki temu mają szansę odkryć swoje talenty i pasje oraz rozwijać je pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

2. Dodatkowe godziny zajęć sportowych: Nasza klasa sportowa oferuje dodatkowe godziny zajęć sportowych, co umożliwia intensywny trening i rozwój umiejętności sportowych uczniów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską we współpracy z Klubem PTS Janosik Bielsko-Biała. W oddziale sportowym obowiązkowe zajęcia lekcyjne rozszerzone są o dodatkowe godziny zajęć sportowych w ilości 10 godzin w tygodniu (w tym 3 godziny z podstawy programowej).

3. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna: Nasza szkoła może poszczycić się wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pedagogiczną, która dba o wszechstronny rozwój uczniów, zarówno pod względem edukacyjnym, jak i sportowym.

4. Odpowiednia baza treningowa: Posiadamy odpowiednie zaplecze treningowe, które umożliwia efektywny i bezpieczny trening w wybranych dyscyplinach sportowych.

5. Udział w systemie współzawodnictwa sportowego: Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zawodach sportowych na poziomie lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim, co pozwala im sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z innymi zawodnikami.

6. Harmonijny rozwój osobowości: Nasza klasa sportowa stawia na harmonijny rozwój osobowości młodych sportowców, dbając nie tylko o ich umiejętności fizyczne, ale także o rozwój intelektualny i emocjonalny.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie sport i edukacja idą w parze, to nasza klasa sportowa jest właśnie dla Ciebie! Nie jesteśmy w stanie zagwarantować medali igrzysk olimpijskich ani też tytułów mistrzowskich, ale hołdując maksymie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zapewniamy harmonijny rozwój osobowości młodego człowieka. Stwarzamy możliwości kształtowania zdolności intelektualnych oraz talentów sportowych. Budzimy ducha czystej sportowej rywalizacji. Atmosfera i dobra zabawa to nasze atuty. Postaw na sport! Daj nam szansę!

Do oddziału sportowego przyjmowani są kandydaci, którzy :
  1. pozytywnie zaliczyli próbę sprawności fizycznej,
  2. posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim o zdolności do uprawiania danego sportu wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza,
  3. zadeklarowali przynależność do klubu sportowego,
  4. posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału sportowego.

Termin testu sprawnościowego wyznaczony jest na dzień 22 marca 2024 r. tj. piątek, godz. 16.00 na hali sportowej naszej szkoły (Szkoła Podstawowa nr 36 w Bielsku-Białej, ul Sternicza 4).