ODDZIAŁ INTEGRACYJNY

Klasa Integracyjna dla Wszystkich

Nasza Szkoła zaprasza do zapoznania się z naszymi klasami integracyjnymi, gdzie każde dziecko jest mile widziane i doceniane za swoje unikalne talenty i zdolności. Nasze klasy integracyjne oferują wyjątkowe środowisko edukacyjne, które sprzyja rozwojowi każdego ucznia, niezależnie od jego indywidualnych potrzeb. Jesteśmy szkołą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie kształcenia integracyjnego.

Oto dlaczego warto wybrać naszą szkołę:

1. Doświadczenie w pracy z dziećmi w klasach integracyjnych: Nasza szkoła ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych i zdolnościach. Dzięki temu możemy zapewnić wysokiej jakości wsparcie i dostosowane podejście do każdego ucznia.

2. Program nauczania jest taki sam jak w każdej równoległej klasie. Dostrzegamy i zaspakajamy potrzeby edukacyjne, zdolności i zainteresowania każdego ucznia.

3. Budynek szkolny przystosowany do dzieci niepełnosprawnych: Nasz nowoczesny budynek szkolny został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić komfortowe i dostępne środowisko edukacyjne dla wszystkich uczniów, w tym dla dzieci z różnymi potrzebami. Dzięki szerokim korytarzom, windom, udogodnieniom dostępowym i łazienkom przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, dbamy o to, aby każde dziecko czuło się mile widziane i akceptowane.

4. Wykwalifikowana kadra: Nasza wykwalifikowana kadra pedagogiczna jest przygotowana do pracy z różnorodnymi grupami uczniów i posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z dziećmi w klasach integracyjnych.

5. Mała liczebność klas integracyjnych: Nasze klasy integracyjne są prowadzone w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia i zapewnia wysoki poziom opieki i wsparcia. Atutem klas integracyjnych jest to, że liczą od 15-20 osób. Liczba dzieci z orzeczeniem do kształcenia specjalnego wynosi od 3 do 5 uczniów w klasie.

6. Jednozmianowość: Nasza szkoła funkcjonuje w systemie jednozmianowym, co pozwala na skoncentrowanie uwagi na indywidualnych potrzebach uczniów i zapewnienie wysokiej jakości nauczania.

7. Praca dwóch nauczycieli na lekcjach: Na lekcjach pracuje dwóch nauczycieli - nauczyciel przedmiotu oraz nauczyciel współorganizujący proces kształcenia, co umożliwia lepsze dostosowanie zajęć do potrzeb uczniów i zapewnienie wsparcia w różnych obszarach nauki.

Zapraszamy do naszej szkoły, gdzie każde dziecko ma szansę na wszechstronny rozwój i sukces edukacyjny!